Природно средство за отстранување на сите флеки Flex Cleaner

Единствен препарат кој отстранува флека за 90 секунди

Ilustracija zelenog bedža za 100% bez alkohola
Slika flex cleaner bočice od 30ml
Отстранува-и-до-100%-нови-флеки

Доволна е една секунда да ги исфлекаш омилените панталони, кошула или здолниште, да се истурите со кафе додека возите автомобил, ако се исфлекате од пудра или едноставно брзате да одговорите на телефонот и направите хаос. Таа една секунда може да уништи се.

Не сте во можност да се пресоблечете, а повеќето од нас паничат и се решаваат за најлошото можно решение – се обидуваме да ја избришеме флеката и само уште повеќе ја размачкуваме. Тогаш го поминуваме целиот ден со таа непријатна флека ,а знаеме дека сите ја гледаат.

После тоа, омилените панталони најчесто завршуваат во корпа за отпадоци и тоа само поради една обична флека.
Колку пати ви се случило вакво нешто?

Kolaž slika sa flekama od kafe, karmina, pudera

Сето ова можете да го избегнете со Flex Cleaner

за само 90 секунди!

Штом се направи флека, испрскајте ја со Flex Cleaner, истријте и флеката исчезнува:

Едноставно: Отстранете ја флеката во 4 чекори

Нанесете Flex Cleaner

Испрскајте ја флеката со средството, така што ќе ја покрие целосно

Ilustracija kako rukom utrljamo fex cleaner na fleku

Тријте додека флеката не исчезне

Протриј го исфлеканото место со рака и гледај како флеката исчезнува пред твои очи

Пребришете со влажна марамица или влажна крпа

Hа овој начин ке го отстраните Flex Cleaner од вашата облека

Флеката исчезна

Продолжи го денот со насмевка

Инстант отстранувње на флеки

Црно, бело или шарено – сеедно: Еден производ го решава проблемот:

Не треба повеќе да трошите пари на различни производи за бели, црни или шарени алишта за перење. Flex Cleaner делува на било кои ткаенини (облека, мебел, автомобил).

Нарачајте го вашиот Flex Cleaner online
и истиот ќе пристигне на вашата адреса за 48 часа

ЛУКСУЗНО ЏЕПНО ПАКУВАЊЕ

Flex Natural Cleaner 30ml – LUX

Луксузно пакување во парфем шишенце секогаш со вас во ташничка или во џеб од сако. Кога флеката неможе да чека – венчавки, деловни вечери, состанок… Отсранува до 100 флеки.

ЕКОНОМИЧНО ЏЕПНО ПАКУВАЊЕ

Flex Natural Cleaner 30ml – EKONOMIC

Економик пакувањето е за сечии можности со пристапна цена и е практично бидејки можете да го носите во ташничка или во внатрешен џеб на сако. Отстранува до 100 флеки.

ДОМАШНО ПАКУВАЊЕ

Flex Natural Cleaner 200ml – HOME

Поголемото пакување Flex Cleaner е и повеќе од доволно за да ги задоволи годишните потреби на целото семејство бидејќи отстранува до 500 флеки.

ЛУКСУЗНО ЏЕПНО ПАКУВАЊЕ

Луксузно пакување во парфем шишенце секогаш со вас во ташничка или во џеб од сако. Кога флеката неможе да чека – венчавки, деловни вечери, состанок… Отсранува до 100 флеки.

ЕКОНОМИЧНО ЏЕПНО ПАКУВАЊЕ

Економик пакувањето е за сечии можности со пристапна цена и е практично бидејки можете да го носите во ташничка или во внатрешен џеб на сако. Отстранува до 100 флеки.

ДОМАШНО ПАКУВАЊЕ

Поголемото пакување Flex Cleaner е и повеќе од доволно за да ги задоволи годишните потреби на целото семејство бидејќи отстранува до 500 флеки.

Flex Natural Cleaner ви помага да:

  • Ја отстраниш флеката на лице место, штом се исфлекаш!
  • Можеш флеката да ја одстраниш и покасно, кога свежата флека ке стане стара флека!
  • Никогаш веќе не размислувај за флеки, затоа што Flex Cleaner ќе го носиш стално со тебе – во џеб или во автомобил пред да се исфлекаш!
  • Лесно ке отстраниш многу флеки што ни машина за перење нема да ги одстрани, али Flex Cleaner ке ги одстрани.
  • Ќе ги сочуваш својата гардероба и своите моменти

Најдобро од се: Flex Cleaner е
потполно природен и стварно делува

За разлика од другите производи кои користат разни хемикалии и избелувачи, Flex Cleaner е целосно природен отстранувач на флеки на база на вода со амфотерни и анјонски површински и активни супстанци во флорална вода.

Затоа мајките го обожаваат, бидејќи флеката на детската гардероба можат да ја отстранат веднаш штом ќе се исфлека, без разлика дали е тоа за време на прошетка, во игротека или во парк, без грижи и маки за преоблекување на нова облека.

БРЗА НАРАЧКА

Внесете го вашиот телефонски број во полето подолу и нашиот оператор ќе ви се јави наскоро

5 + 8 =

Flex Cleaner е сертифициран и наградуван производ

Средството за отстранување на флеки Flex Cleaner ги има сите потребни сертификати (ISO и HACCP) кои докажуваат дека станува збор за природен производ кој не им штети на луѓето или околината. Овој производ е развиен од светски познати технолози во нашата современа лабораторија.

Тие го тестираа на 150 различни видови на флеки, се додека не дојдоа до решение што е сосема природно и што ги отстранува флеките од сите ткаенини, дури и од волна. Затоа формулата на Flex Cleaner се чува во строга тајност.

Flex Cleaner оваа година ја доби и престижната награда Organic&Natural Brand Leader Award 2021.
Признанието во категоријата еколошки и природни производи го претстави Flex Cleaner таков каков што е – целосно природен, а сепак толку моќен.

Sertifikat za Brand Leader Award 2021

Што најчесто не прашуваат новите корисници

Дали ја вади бојата и ја оштетува ткаенината?

Не! FLEX не содржи избелувачи и агресивни хемиски соединенија кои ја оштетуваат ткаенината или ја симнуваат бојата.

Чив е производот?

FLEX е 100% Српски производ чија единствена формула е развиена во нивните лаборатории и е заштитена.

Дали е само за бела облека?

Не! FLEX е подеднакво ефикасен како на бели така и на материјали во боја.

Дали тоа "навистина делува?"

Погледнете ги снимките на нашите корисници и уверете се во дејството на Flex Cleaner. Сепак, најдобар одговор ќе добиете кога ќе го нарачате производот и ќе видите со свои очи како флеката исчезнува за само неколку минути. За да го искористите целиот потенцијал на Flex Cleaner, погледнете го нашето детално упатство и направете ги сите чекори

Дали отстранува стари флеки?

Стари флеки, кои не се третирани со други средства за отстранување на флеки, во најголем број на случаи ќе се исчистат после еден или повеќе третмани со FLEX.

Кој е неговиот хемиски состав?

FLEX е 100% природен производ потполно не е штетен за околина, луѓе и животни.

Дали има рок на траење?

18 месеци од дата на производство назначена на пакувањето

Flex Cleaner – средство за отстранување на флеки е награден за најдобар иновативен производ за угостителство и хотелиерство во 2018 година, а неодамна ја освои титулата чувар на животна средина на Еко конференција – Животна средина – Светска престолнина.

Минатата година, Flex Cleaner стана вистински хит на саемот во Дубаи, па затоа толку брзо почна да се извезува низ целиот свет. Еве како тоа изгледаше:

Ilustracija delovanja flex cleanera na isflekanu košulju

Flex Cleaner: Ги отстранува сите флеки, освен оние од образот

N

Flex Cleaner делува брзо - Отстранете ја флеката за 90 секунди

N

Можете да го примените на сите видови ткаенини (облека, мебел, автомобил)

N

Без перење - Избришете ја флеката и продолжете со секојдневните активности

N

Целосно природен производ - Може да го користат и деца.

N

Практично пакување за секоја пригода - Секогаш ви е при рака кога и да ви затреба

Не размислувај за флеките во наредната една година
Нарачај Flex Cleaner

А еве што кажуваат нашите воодушевени корисници:

Детето има право да се извалка,
но флеката нема право да ни ја уништи облеката

Мајката Мирјана во знак на благодарност ни испрати фотографии, откривајќи ни дека повеќе не ја нервираат флеките кога нејзините малечки се валкаат бидејќи отстранувањето флеки е забавно и лесно:

Ставете шишенце Flex Cleaner во ранецот на вашето дете и не мора да се грижите дали ќе се врати извалкан

Hyatt, Restoran Franš, Buddha-Bar, Ceger cafe, Toro Latin веќе многу го користат Flex Cleaner

Отстранувањето флеки стана забавно дури и за оние кои секојдневно го користат HoReca пакувањето за хотели и ресторани. Келнерите на познатите белградски кафулиња и ресторани ни покажаа како изгледа од нивна перспектива – сега имаат повеќе време за своите гости, а често добиваат и дополнителен бакшиш бидејќи ја спасуваат ситуацијата кога гостинот ќе се извалка со вино или храна. Никој не сака да седи извалкан во ресторан, нели?

Моментално достапно во:

Zastave Srbije, Bosne i Hercegovine, Švajcerske, Ujedinjenih Arapskih Emirata i Makedonije

Станете наш дистрибутер ширум светот

Нашата визија е производот FLEX да стане глобално препознатлив бренд како синоним за отстранување флеки.

Flex Cleaner е достапен како на домашниот така и на странскиот пазар (Србија, Македонија, Босна и Херцеговина, Швајцарија, Обединетите Арапски Емирати ..), но големиот интерес за овој производ влијае пазарите да се шират, па затоа наскоро производот ќе биде достапен и во многу други земји.

Контактирајте не со ваши предлози за можна соработка.

Помало или поголемо пакување
да ви биде при рака секогаш кога ви е потребно

Малото луксузно пакување на Flex Cleaner од 30 мл носете го стално со вас, во џебот од сакото, во ташничка или во автомобил. Специјално дизајнираното парфем пакување можете да го искористите во специјални прилики, баш кога ќе ви затреба (за време на ручек, состанок или прослава). Со ова пакување можете да отстраните дури 100 флеки.

Поголемото домашно пакување може да ги покрие потребите на целото семејство. Заради тоа, Flex Cleaner од 200 мл можете да го користите и за отстранување на поголеми флеки – од мебел, теписони или завеси…

Veća i manja flex cleaner bočica

Едно шишенце Flex Cleaner од 30 ml ќе спаси 100 вакви ситуации

БРЗА НАРАЧКА

Внесете го вашиот телефонски број во полето подолу и нашиот оператор ќе ви се јави наскоро

5 + 6 =

Насмевка или стрес: Вие избирате!

Често пати применуваме различни начини да ги отстраниме флеките од нашите омилени парчиња облека.

И тогаш се случува следното сценарио: Белилото ја осветлува ткаенината, а поради разните препарати од домашниот асортиман, флеката често добива чудна боја па маицата е целосно неупотреблива.

Отстранувач на флеки – Flex Cleaner е патентиран производ кој ќе направи вашата омилена маица да трае долго време.

Не можеме да ја избегнеме флеката, но не треба да се нервираме за тоа.

Кога Flex Cleaner ќе стане составен дел од вашиот живот, таквите непријатни ситуации ќе ве насмеат и ќе станат анегдота која ќе се прераскажува долго време. Нарачајте го вашето пакување одма и оставете флеките од кафе, вино или масло да станат минато.

Shopping cart
There are no products in the cart!
0